Akçelik, dikey şerit testere ile yekpare kesime başladı

Akçelik, Almanya’daki fabrika yatırımının ardından Türkiye’deki fabrikalarında da Endüstri 4.0 programı dahilinde yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. 6 metre uzunluğunda ve 700 mm çapında yekpare lama ve takım çeliği kesimi yapabilen dev şerit testere, makine parkuruna dâhil oldu. Merkez fabrikalarda ve lojistik merkezlerde 25 adet çeşitli özelliklere sahip testereler sayesinde sayesinde müşterilerin kesim talepleri hızlı bir şekilde karşılanıyor. Akçelik bünyesinde yıllık 14 milyondan fazla kesim hizmeti veriliyor.

İSTANBUL / 09.06.2021
Türkiye’nin önde gelen vasıflı çelik üreticisi Akçelik Demir Çelik San. Tic. AŞ, otomasyon ve Endüstri 4.0 kapsamında yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Kocaeli fabrikasındaki üretim hattına dahil edilen Dikey Şerit Testereyle, 700 mm kalınlıkta ve 6 metre uzunluğundaki çelik bloklar dilimleniyor. Bu testere sayesinde hem takım çelikleri hem de her tür lama çelikler istenilen boy ve ebatta yekpare kesilebiliyor.

Maliyetleri azaltıyor
Daha hassas ve hatasız kesim yapabilen Dikey Şerit Testere, kullanıcılara birçok kolaylık sağlıyor. Kütle halindeki lama ve takım çeliklerini boyuna dilmeyi mümkün kılan Dikey Şerit Testere ile 700x700x6000 mm ebatlarında her boy ve kalitede çelik kesimi yapılabiliyor. Hassas kesim özelliği ile hem ölçü çeşitliliği artıyor hem de malzemelerdeki fire oranları düşüyor. Bu da maliyetleri azaltıyor. Testerenin yüksek kesim kapasitesi hızlı teslim imkânı da sağlıyor.

Akçelik Demir Çelik San. Tic. AŞ bünyesinde 25 adet çeşitli özelliklere sahip testere bulunuyor. Merkez fabrikalarda ve lojistik merkezlerde bulunan testereler sayesinde müşterilerin kesim talepleri hızlı bir şekilde karşılanıyor. Ürünler müşterilerin istediği ebatta kesildiği için fireler minimuma inerken, daha kısa teslim süresi sayesinde de işgücü kayıpları önlenmiş oluyor.

Yıllık 14 milyon kesim
Takım Çeliği sektörüne Schwert markası ile giriş yapan Akçelik, verdiği kesim hizmetiyle de müşterilerden olumlu geri dönüşler alıyor. Yeni testere yatırımı ile ilgili bilgi veren Schwert Takım Çelikleri sorumlusu Olgun Işık, "3.1 metre yüksekliğinde, 2 metre genişliğinde ve 8 metre uzunluğunda olan Dikey Şerit Testeremiz yaklaşık 15 ton ağırlığında. Özel üretim olan testeremizin üzerinde eğri kesim sensoru, lazer çizgi kesim işaret ışığı, otomatik kademeli kesim hızı, otomatik şerit germe, kesim bitiş zaman göstergesi, Servo motor ile kesme ilerlemesi ve dokunmatik renkli kumanda gibi özellikler bulunuyor. Müşterilerimizin talep etmiş olduğu tüm kesimleri yapabiliyoruz. Akçelik olarak yıllık 14 milyondan fazla kesim hizmeti veriyoruz." açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın