A.Fatih TamayYönetim Kurulu Üyesi

Fatih Tamay

A.Fatih Tamay İTÜ Uçak Mühendisliğinden 1980 yılında mezun olmuş, Anadolu Otomotiv Sanayi’nde Mühendis olarak başladığı çalışma hayatına 1982-83 yıllarında Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde Arge Mühendisi olarak devam etmiştir.

Bunu takiben Türkiye’deki ilk Türk& Japon Joint Venture girişimi olan Anadolu Isuzu’da Satınalma Şefi, Üretim Planlama ve Stok Kontrol Müdürü, Satınalma Müdürü olarak görev yapmıştır. Aynı dönemde OSD Otomotiv Sanayi Derneği Satınalma Komitesi Başkanlığı görevini de yürütmüştür. 2001 yılında Satış , Servis ve Yedek Parçadan sorumlu Satış Müdürü olarak göreve başlamış, bu dönemde OSD Pazarlama Komitesi Başkanlığı’nı da yürütmüştür. 2006 yılında Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevine atanmış ve Satış , Pazarlama , İhracat, Servis ve Yedek Parça Operasyonlarından sorumlu olarak çalışmıştır. Bu görevlere ilaveten 2012-13 yıllarında Genel Müdürlük görevinde bulunmuştur.

Başta Japonya , Tayland , Almanya olmak üzere çeşitli ülkelerde fuar , konferans, eğitim çalışmalarına katılmıştır. 2013 yılında İstanbul Sanayi Odası Meclisi’ne seçilmiş olup İSO Meclis Üyesi, İSO Otomotiv ve Yan Sanayi Komitesi Üyesi, TOBB Karayolu Ulaştırma Meclisi ve İTO Ulaşım İhtisas Komitesi’nde görev yapmaktadır.

 

Ayrıca Eylül 2015-2021 arasında uluslararası IPRU International Passanger and Road Transportation Union Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

 

Muhtelif kongre , panel ve konferanslarda ve Üniversitelerde Danışma Kurulu Üyesi, panelist, konuşmacı ve mentor olarak yer almaktadır.

 

Tamay, Türkiye’nin muhtelif holding ve şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Kurulu Üyesi, Kurumsal Yönetim, Denetim ve Risk Komitesi Başkan ve Üyesi olarak tecrübelerini paylaşmaktadır.

İSOV ve TOSÖV Eğitim Vakıflarında görev yapmakta olan Tamay TKYD Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, YÜD Yönetim Kurulu Üyeleri Derneği ve İSO Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Çalışma Grubu’nda üye olarak görev yapmaktadır.

A.Fatih Tamay evli ve bir çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.