ÜRETİM

Akçelik, 2019 yılında tüm makine parkını, Endüstri 4.0 kapsamında gerçekleştirdiği büyük yatırım ve modernizasyonlarla yenilemiştir. Türkiye ve Almanya fabrikalarını entegre eden Akçelik bu yatırımlar ile üretim kapasitesini 90.000 tona çıkarmıştır.

ÜRETİM

Üretimde planlı yatırımlarını tamamlamış olan firmamız; vasıflı parlak çelik imalatında kabuk soyma, soğuk çekme ve taşlama proseslerini entegre olarak uygulamaktadır.

Türkiye’deki fabrikalarımızın yanı sıra Almanya Kerpen fabrikamızın da devreye girmesi ile ürün kesitlerini 6 mm – 200 mm aralığına genişlettik.

Akçelik olarak,  kalite, ürün çeşitliliği ve yüksek kapasitemizle yurt içinde lider, Avrupa’da ise sayılı parlak çelik üretim tesisleri arasında yer almaktayız.

Peeling siyah

Kabuk Soyma

Modern kabuk soyma tesislerimizde, sıcak haddelenmiş çubukları, çok dar bir toleransla 15 mm’den 200 mm’ye işleyebiliyoruz.

Drawing siyah

Soğuk Çekme

Yüksek teknolojili kombine soğuk çekme tesislerimiz ile 55,00 mm çapa kadar kangaldan üretim yaparak EN 10278, IT 9 toleransı dahilinde ve 0,5 mm/mt doğrusallıkla soğuk çekme parlak çelik üretimi yapmaktayız.

Grinding siyah

Taşlama

Modern taşlama tesislerimizde EN 10278, IT 6 toleransı dahilinde yüksek yüzey hassasiyeti ile üretim yapmaktayız. Taşlanmış parlak çelik çubuklarımızın 0,3 mm/m’ye kadar mükemmel doğrusallık toleransı ile üretmekteyiz.

Flaw Detection siyah

Çatlak Kontrol, Tamamlama ve Paketleme

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda parlak çeliklerimizi otomatik çift uçlu pah kırılmış, özel boy halinde ve sevk şekline göre farklı paketleme şekilleri sunarak hizmet vermekteyiz.

Circular Sawing siyah

Dairesel Testere ile Özel Boy Kesimi

Tüm dağıtım merkezlerimizde, +/- 0,1 mm hassasiyetle kesim yapan son teknoloji dairesel testereler yılda 14 milyondan fazla kesim yapmaktadır.