Çatlak Kontrol, Tamamlama ve Paketleme

TAHRİBATSIZ MUAYENE…

Parlak çelik için en iyi ürün kalitesini sağlamak adına, işlenmiş parlak çelik çubukların kusur tespiti, pah kırma ve paketleme gibi prosesleri, çelik işleme operasyonlarından sonra gelir. Tahribatsız muayene (NDT), girdap akımı (eddy current) yöntemi, test edilen çeliğin yüzey kalitesini değerlendirmek ve test sonuçlarının kalitesini izlemek için kullanılır. Pah kırma, parlak çelik çubuklarla uğraşan kişilerin kesilme ve yaralanma olasılığını önemli ölçüde azaltan keskin kenarları ortadan kaldıran bir işlemdir. Parlak çelik çubukların farklı paketleme türleri, son kullanıcıların mesafelerine ve lojistik işlemlerin türüne göre, son kullanıcıların konumuna kadar olduğu gibi, üretimden hemen sonra da ürünlerini teslim almalarına imkân vermektedir.

flew1

Tüm parlak çelik üretim hatlarımızda, EN 10277 Class 4 toleransa kadar, yüzey çatlak kontrolü yapabilen son teknoloji ile donatılmış makine parkurumuzda tahribatsız muayene (NDT)ekipmanları ile üretim yapmaktayız.

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda parlak çeliklerimizi, otomatik çift uçlu pah kırılmış, özel boy halinde üretmekteyiz. Ürünlerimizi kargo hasarlarını sıfıra indirmek amacı ile kurduğumuz tam otomatik makine parkımız ile farklı taşıma şekillerine uygun olarak paketleyip sevk etmekteyiz.